Rowerowe Chełmno

Założenia Projektu:
Ekologia Ekologia
Aktywny czas wolny Aktywny czas wolny
Integracja społeczna Integracja społeczna
Piknik rowerowy Piknik rowerowy

Rowerowe Chełmno to projekt, zrealizowany przy współpracy z Partnerami i Fundacją Orlen. Partnerami wydarzenia byli Urząd Miasta Chełmna, Chełmiński Dom Kultury i FAM-Technika Odlewnicza

W projekcie zorganizowaliśmy piknik na miejskim Rynku a także wydaliśmy mapę z opisem Wiślanej trasy i innych szlaków rowerowych biegnących przez Chełmno i okolice.
Podczas pikniku odbyły się warsztaty plastyczne dla rodzin z dziećmi i konkursy z wiedzy dotyczącej ruchu drogowego. Dzięki nawiązanej współpracy ze Strażą Miejską daliśmy mieszkańcom okazję do oznakowania swoich rowerów, a dzięki nawiązaniu partnerstwa z Serwisem TwoWheels ze Świecia, podczas pikniku można było bezpłatnie oddać rower na przegląd i drobne naprawy oraz dowiedzieć się, jak samodzielnie przygotować dwa kółka do sezonu. Na koniec spotkania odbył się wspólny rajd rowerowy nad Jezioro Starogrodzkie.
W plikach do pobrania udostępniliśmy mapy z trasami rowerowymi.

Grantodawcy

Fundacja Orlen

Projekt zrealizowany ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Moje Miejsce na Ziemi.

Urząd Miasta Chełmna

Urząd Miasto Chełmna

Chełmiński Dom Kultury

Fam-Technika Odlewnicza Sp. z o.o.

FAM-TO Sp. z o.o.